Adresa

JAPAL – Čerpacie a závlahové systémy

Adresa:
Bojnická 10, 823 65 Bratislava-Ružinov
tel. kancelária:
0918 935 269

email:
japal@japal.sk

Kontaktujte nás

Ponorné čerpadlá

Ponorné čerpadlá

Využívajú sa na čerpanie podzemnej vody, alebo na čerpanie zo zásobníkov. Sú určené pre čistú vodu s obsahom pevných častíc do 30g na meter kubický vody, alebo pri špeciálnej konštrukcii až do 300g/m3 vody. Nakoľko nemajú straty spojené s nasávaním vodného stĺpca, majú vysokú účinnosť a preto sú efektívne. Uplatnia sa nielen v zavlažovacích systémoch, ale i pre zásobovanie domácností, či tepelných čerpadiel vodou. Na rozdiel od klasických zásobovacích systémov pracujú nehlučne. Ich fungovanie prezrádza iba voda tečúca z vášho kohútika.

Konštrukcia čerpadla:

Aj medzi čerpadlami dnes nájdete na trhu lacné napodobneniny, ktoré laik navonok ťažko rozozná. Niekedy sú nič netušiacim spotrebiteľom ponúkané hobby výrobky ako profesionálna línia.  Jedná sa buď o t.z.v. monoblok pre menšie záťaže, alebo čerpadlo, ktoré vonkajším vzhľadom pripomína profi kategóriu, parametrami a trvanlivosťou však výrazne zaostáva. V našej ponuke nájdete iba skutočne overené ponorné čerpadlá z dvoch samostatných častí: motora a hydrauliky. Samostatné motory sú vyhotovené s vysokou precíznosťou a odolávajú vysokým tlakom. Vnútro motora je naplnené destilovanou vodou, alebo netoxickým olejom (podľa typu). Hydraulická časť je vyhotovená z nehrdzavejúceho plášťa a hydrauliky zloženej z vysoko odolných technických polymérov, alebo z nehrdzavejúcej ocele. Jednotlivé stupne s obežnými kolesami sú spojené hriadeľom tak isto z nehrdzavejúcej ocele. V prípade požiadavok je možné dodať aj liatinovo – mosadzné hydrauliky. Priemery čerpadiel siahajú od 3 palcov až po 12 palcov, ale najviac je využívaná rada štvorpalcových čerpadiel. Dodávame výrobky: EXA, JAPAL- APD, DYNATECH, WILO, SAER, Grundfos a ďalších výrobcov.

!!! ZAUJÍMAVÉ PRE NAŠICH ZÁKAZNÍKOV !!!

Typová rada 4- palcových čerpadiel s „plávajúcimi obežnými kolesami“. Materiál hydraulických častí s vysokou odolnosťou, konštrukcia zabezpečujúca chod bez zadierania s obsahom pevných častíc od 180 do 300g/m3.

ponorne-cerpadla